Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Studenci

Chcemy przypomnieć Wam o możliwościach jakie daje Wam Microsoft, aby w pełni realizować swój potencjał poprzez wykorzystanie bezpłatnie usługi Office 365 dla edukacji – Office 365 A1

Poniżej znajdziecie garść (a może trochę więcej) szczegółów oraz przydatne dla Was linki w celu wsparcia w uruchomieniu usługi.

Microsoft Teams i inne rozwiązania Microsoft w ramach bezpłatnego Office 365 A1
stworzone dla edukacji umożliwiają uczniom i studentom swobodną i zdalną naukę. Materiały i zadania mogą zostać udostępnione w trybie online, a uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy współpracować przy pomocy zdalnych komunikatorów, które pozwalają zarówno na pracę grupową, jak i indywidualną.

Nauka w dowolnym miejscu i czasie

Publikuj materiały edukacyjne online lub prowadź zajęcia zdalnie w formie interaktywnej. Nauczyciele i uczniowie/studenci mogą korzystać ze wspólnego interfejsu w ramach Microsoft Teams, by uczyć się, komunikować i współpracować.

Uczenie zdalne

Materiały i zadania mogą być publikowane online, a uczniowie/studenci mogą mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca na Ziemi.
Dzięki aplikacji Teams uczniowie/studenci mają dostęp do materiałów, mogą współpracować z innymi, kontaktować się z nauczycielem, a także przesyłać wykonane zadania. Nauczyciele zaś mogą przeglądać i sprawdzać prace uczniów/studentów i przesyłać im informacje zwrotne.

Lekcje online

Nauczyciele mogą prowadzić zajęcia zdalnie, w formule online. Jest to możliwe dzięki funkcjom udostępniania prezentacji i tablicy cyfrowej. Podczas trwania zajęć zarówno uczniowie/studenci, jak i nauczyciel mogą komunikować się za pomocą tablicy przy użyciu teksu pisanego, audio lub wideo. Ponadto lekcja może być nagrywana i odtworzona w trybie offline w dowolnym momencie. 

Wydarzenia Live

Wydarzenia zakładające udział nawet 10 000 uczniów/studentów mogą zostać przeprowadzone online w czasie rzeczywistym dzięki narzędziu Teams Live Events. Podczas  trwania seminarium uczestnicy mogą zgłaszać pytania, które następnie zadaje prowadzący. 


Jak uruchomić bezpłatny pakiet Office 365 A1 dla szkoły?

Rozpocznij pracę – bezpłatnie

Zdalna edukacja w pakiecie Office 365 – strona dedykowana nauczycielom, pokazująca możliwości i podstawy obsługi środowiska Office 365 A1

Przydatne strony:

Office 365 dla Edukacji – opis usługi oraz zakładanie konta

Kurs on-line: Wdrożenie Office 365 w szkole 

Office 365 dla Edukacji – opis usługi oraz zakładanie konta 

Office 365 dla Edukacji – plany licencyjne. Porównanie wszystkich edukacyjnych planów licencyjnych – zarówno bezpłatnego, jak i tych bardziej rozbudowanych, oferujących za niewielką odpłatnością jeszcze większą funkcjonalność

Szkolenia on-line dla nauczycieli 

Jeśli chcesz szybko się nauczyć jak prowadzić zdalne nauczanie w swojej szkole/na uczelni, zapraszamy do uczestnictwa w kursach w Microsoft Educator Center.  Microsoft Educator Center to bezpłatna platforma dla nauczycieli z kursami on-line, jak korzystać z Office 365 do nauki, również zdalnej.

Wybrane kursy: 

Kurs on-line: Wdrożenie Office 365 w szkole

Kurs on-line: Wprowadzenie do usługi Office 365 dla Edukacji

Kurs on-line: Office 365 – Scenariusze wykorzystania usług i aplikacji w edukacji

Kurs on-line: Bezpłatne usługi chmurowe od Microsoft dla szkoły, czyli Office 365 w rękach ucznia, nauczyciela i dyrektora

Kurs on-line: Office 365: Microsoft Teams

Kurs on-line: Poznaj Microsoft Teams

Kurs on-line: Prowadzenie lekcji zdalnie przy wykorzystaniu Office 365


WAŻNE INFORMACJE – ZAPISZ STRONĘ W ULUBIONYCH W SWOJEJ PRZEGLĄDARCE

https://aka.ms/ZdalnaNauka – strona, gdzie na bieżąco umieszczane są wszelkie linki do kursów, szkoleń oraz instrukcji, które mogą być pomocne przy instalacji oraz pogłębianiu swojej wiedzy o rozwiązaniu Office 365.