Automatyzacja procesu zakupowego

BiznesLink to unikatowe rozwiązanie oparte na internetowym systemie sprzedaży klasy B2B, skierowane do wszystkich firm dokonujących zakupów produktów z branży IT. Dzięki zaletom systemu (z których warto wymienić najważniejsze: prostotę obsługi, składanie zamówień online, możliwość kontrolowana stanu i historii zamówień itp.), wykorzystanie BiznesLinka przynosi szereg korzyści: uproszczenie zakupów, oszczędność czasu, skrócenie łańcucha dostaw, a dzięki temu redukcje kosztów. 

Bezpieczniej

Prościej

Szybciej

Taniej

BiznesLink podbił rynek sprzedaży online stając się najpopularniejszym systemem sprzedaży B2B

BiznesLink został stworzony przez największego polskiego dystrybutora branży IT – firmę ALSO. Dostęp do niego można uzyskać za pośrednictwem naszej firmy, a w tym celu prosimy o rejestrację.

 Bizneslink to szybkość i wygoda

W większości przypadków użytkownik BiznesLinka otrzyma zamawiany towar na drugi dzień od zamówienia. Wysyłki towaru realizowane są przy pomocy największych w kraju firm spedycyjnych, a kurierzy, w miarę możliwości, są w stanie dostarczyć zamówiony produkt bezpośrednio 'na biurko’ zamawiającego. Centrum logistyczne dołoży także wszelkich starań, by adresaci w Warszawie, którzy złożą zamówienie do godz. 11:45 mogli otrzymać przesyłki do godz. 17:00 w tym samym dniu roboczym.

 

Cechy systemu

INTERFACE WWW

BiznesLink jest internetowym systemem sprzedaży - do korzystania z systemu potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do Internetu. System nie instaluje oprogramowania na twardym dysku, nie potrzebuje żadnych zasobów sprzętowych ponad te potrzebne do uruchomienia przeglądarki. Interface www to także inne korzyści: przejrzysty, intuicyjny i przyjazny dla każdego wygląd oraz obsługa znane ze stron www, nie wymagają od użytkownika żadnej wiedzy informatycznej - wystarczy kilkuminutowe szkolenie.

WYDAJNOŚĆ, EFEKTYWNOŚĆ I DOSTĘPNOŚĆ

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii programistycznych system działa szybko i wydajnie, co dodatkowo gwarantuje infrastruktura techniczna: wysokowydajne serwery oraz szerokopasmowe łącza, przez które użytkownicy komunikują się z systemem. BiznesLink to także możliwość dokonywania zakupów produktów oraz informacje o ich cenach i dostępności 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

BEZPIECZEŃSTWO

Twórcy systemu mieli świadomość, jak ważną rzeczą w dzisiejszym biznesie jest bezpieczeństwo i poufność danych. Technologia .NET oraz wykorzystanie protokołów szyfrujących SSL gwarantują bezpieczeństwo dokonywanych transakcji od strony technicznej. Od strony organizacyjnej każdy użytkownik otrzymuje indywidualny login i hasło, a także zakres uprawnień, co pozwala w łatwy sposób kontrolować bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.

INFORMACJE

Przez BiznesLink użytkownicy uzyskują także dostęp do informacji i nowinek z branży IT, dotyczących nowoczesnych produktów, technologii, rozwiązań, publikowanych bezpośrednio przez producentów.

OFERTA PRODUKTOWA

BiznesLink to oferta kilkunastu tysięcy produktów z branży IT, od wiodących światowych producentów. Od akcesoriów komputerowych (myszy, słuchawki czy klawiatury), przez materiały eksploatacyjne do drukarek (tusze, tonery, papiery), peryferia komputerowe (drukarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne), multimedia (głośniki, aparaty cyfrowe, projektory), produkty do budowy sieci (okablowanie i sprzęt do sieci tradycyjnych oraz bezprzewodowych), do gotowych komputerów (komputery biurowe oraz przenośne, serwery). Baza produktów wzbogacona jest o opisy techniczne i zdjęcia.

NARZĘDZIA

System wyposażony jest w szereg mechanizmów ułatwiających dokonywanie zakupów, takie jak rozbudowane możliwości wyszukiwania i porównywania produktów, opisy i zdjęcia, moduły służące do konfiguracji komputerów sprawdzające kompatybilność i kompletność.

ELASTYCZNOŚĆ

Dzięki prostym zasadom działania, możliwościom różnicowania uprawnień użytkowników i korzyściom biznesowym BiznesLink może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie dokonuje się zakupów produktów z branży IT: od małych, kilkuosobowych firm, przez średnie przedsiębiorstwa i instytucje, po duże korporacje, gdzie funkcjonują działy IT. System jest zaprojektowany i przygotowany tak, że może korzystać z niego wielu użytkowników w firmach i instytucjach jedno i wielooddziałowych. Dzięki BiznesLinkowi można usprawnić codzienne zakupy papieru, tuszy i tonerów do drukarek, ale także realizować zamówienia na serwery i sprzęt sieciowy.

ROZWÓJ

BiznesLink to system, który ciągle żyje i nieustająco się rozwija. Od implementacji coraz to nowych funkcji i modułów, przez rozszerzanie oferty o nowe produkty, po coraz lepsze dopasowywanie systemu do wymagań i specyfiki jego użytkowników.