Oprogramowanie Technologia
Microsoft Copilot - Opinia Cezar

Copilot – Twoje wsparcie w codziennych obowiązkach

Według badań przeprowadzonych przez firmę Microsoft, bez mała 2/3 pracowników odczuwa problemy z „cyfrowym długiem”. Co to takiego?

Raport firmy Microsoft, z roku 2023, zatytułowany „Work Trend Index Annual Report” definiuje go jako „obciążenie związane z nadmiarem danych, e-maili, spotkań i powiadomień, przekraczającym ludzką zdolność do ich przetworzenia”. I nie sposób się z tym nie zgodzić – jesteśmy zalewani różnymi, mniej i bardziej ważnymi i przydatnymi informacjami, które mogą powodować przytłoczenie i frustrację u odbiorcy.
Aż 64% przebadanych pracowników przyznaje się, że odczuwają brak energii i czasu, aby skutecznie oddawać się pracy. Problem ten jest zauważalny również wśród liderów – konieczność poświęcania uwagi „długowi cyfrowemu” przekłada się na minuty skradzione właściwej, kreatywnej pracy, która w założeniu ma prowadzić do innowacyjności.

I tutaj dochodzimy do próby rozwiązania problemu – zaprzęgnięcia do pracy Sztucznej Inteligencji, pod postacią Copilot – usługi, którą wybrani klienci mogli wykorzystywać już od niemal roku.

W badaniach przeprowadzanych przez Microsoft (lub na jego zlecenie) ujawniono co następuje:
70% korzystających z usługi uważa, że ich produktywność wzosła.
71% uważa że oszczędza czas, poświęcany na przyziemne czynności 
Wykonując takie zadania jak pisanie, wyszukiwanie czy podsumowania – korzystający z Copilot byli o 29% szybsi niż pozostali.
Nadrabianie zaległości z pominiętych lub przegapionych spotkań jest czterokrotnie szybsze.
64% użytkowników uważa, że oszczędza czas, przetwarzając wiadomości email
75% twierdzi, że Copilot przekłada się na oszczędność czasu przy wyszukiwaniu potrzebnych informacji z plików
I co najważniejsze – aż 77% użytkowników, nie zamierza rezygnować z usługi.

Wystarczy nudnych cyferek. Co to oznacza dla Ciebie?

Odpisując na wiadomości email w programie Outlook, możesz skorzystać z funkcji „Sound like me”, i pozwolić wygenerować odpowiedź usłudze Copilot.
Co ciekawe, mimo iż odpowiedzi takie były rozpoznawane jako stworzone automatycznie, były częściej preferowane niż te, wykreowane ręką człowieka.

Agregacja danych z różnych dokumentów, podsumowanie ich – to wymarzone zajęcie dla Sztucznej Inteligencji, i niekoniecznie dla człowieka 😉 Zatem pozwól jej działać.

Potrzebujesz wygenerować grafiki? Nie wiesz, jaka wielkość jest odpowiednia? Copilot to potrafi i wie. Zobacz poniższe wideo i zacznij korzystać z usługi Copilot już dziś.

Oczywiście nie zapomnij odezwać się do naszego Zespołu Handlowego – pomożemy w procesie zakupu, jak i po zakupie