Hardware Technologia

Czy Twoje dane to łatwy cel dla hakerów?

Szyfrowanie sprzętowe w celu ochrony danych

Zewnętrzny dysk SSD IronKey Vault Privacy 80


Wyświetl powiększenie

 

KUP TERAZ


Zewnętrzny dysk SSD Kingston IronKey Vault Privacy 80

Certyfikat FIPS 197 i 256-bitowe szyfrowanie XTS-AES

Zewnętrzny dysk SSD Kingston IronKey Vault Privacy 80 to pierwszy innowacyjny, niezależny od systemu operacyjnego, szyfrowany sprzętowo dysk SSD firmy Kingston z ekranem dotykowym, służący do ochrony danych. Dysk VP80ES zabezpiecza przed atakami brute force i BadUSB z cyfrowo sygnowanym firmware’em. Ochrona przed atakami brute force stosuje mechanizm kryptograficznego usuwania danych z dysku, jeżeli hasła administratora i użytkownika zostaną wprowadzone niepoprawnie 15 razy1 z rzędu. Dysk posiada certyfikat FIPS 197 z 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES z zastosowaniem Common Criteria EAL5+ (CC EAL5+) certyfikowanego bezpiecznego mikroprocesora, i jest zgodny z wytycznymi TAA.

Chroniąc dane, dysk VP80ES jest łatwy w obsłudze. Odblokowuje się jak smartfon i posiada funkcję przesyłania plików metodą „przeciągnij i upuść”. Wyposażony w intuicyjny kolorowy ekran dotykowy i opcję wielu haseł (administratora i użytkownika), z trybami numerycznego kodu PIN lub hasła, Vault Privacy 80ES ma przewagę nad korzystaniem z usług internetowych i chmurowych do ochrony danych.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ważne informacje firmowe, dokumenty klientów, czy zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości, dysk jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Jest dostarczany w zestawie z dwoma kablami adaptera USB 3.2 Gen 1, kablami USB Type-C®2 do Type-A i Type-C do Type-C aby umożliwić łatwe połączenie z komputerami i innymi urządzeniami. Dysk VP80ES jest idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujesz zabezpieczonych danych w terenie. Zapewnia produktywność i wygodę w zasięgu ręki.

Administrator może aktywować hasło użytkownika i ustawić opcje zabezpieczeń, takie jak konfiguracja wymagań dotyczących hasła, maksymalna liczba prób wpisania hasła, minimalna długość hasła wynoszącą od 6 do 64 znaków i reguły haseł alfanumerycznych. Dodatkowo można użyć znaku spacji, aby łatwiej zapamiętać hasło szyfrujące wprowadzone jako ciąg słów, cytat lub tekst ulubionej piosenki. W innym przypadku można użyć klawiatury PIN, aby odblokować system, tak jak w urządzeniu mobilnym. By zredukować liczbę nieudanych prób logowania, można dotknąć przycisku „oko” i wyświetlić wprowadzone hasło.

W przypadku zapomnienia hasła użytkownika, urządzenie jest wyposażone w funkcją pozwalającą użyć hasła administratora do uzyskania dostępu do danych i przywrócenia dostępu użytkownika.

  • Certyfikat FIPS 197 z 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES
  • Unikalny, intuicyjny ekran dotykowy
  • Opcja wprowadzania wielu haseł (administrator/użytkownik) z trybami PIN/hasło
  • Konfigurowalne wytyczne dotyczące haseł
  • Podwójny tryb „tylko do odczytu” (ochrona przed zapisem) w celu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem

Certyfikat FIPS 197 z 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES

Zintegrowane zabezpieczenia przed atakami BadUSB, brute force i Common Criteria EAL5+ certyfikowany bezpieczny mikroprocesor3.

Unikalny, intuicyjny ekran dotykowy

Ochrona danych jest łatwa dzięki intuicyjnemu, kolorowemu ekranowi dotykowemu.

Opcja wprowadzania wielu haseł (administrator/użytkownik) z trybami PIN/hasło

Opcja wielu haseł do odzyskiwania danych z poziomu dostępu administratora.

Konfigurowalne wytyczne dotyczące haseł

Zarządzanie liczbą prób wprowadzania hasła, minimalną długością hasła (od 6 do 64 znaków) oraz wytycznymi dotyczącymi haseł numerycznych lub alfabetycznych.

Rozszerzone opcje bezpieczeństwa

Możliwość ustawienia automatycznego limitu czasu do zablokowania dysku, losowy układ ekranu dotykowego i funkcja bezpiecznego wymazywania, umożliwiająca usunięcie wszystkich haseł i klucza szyfrowania.

Ustawienia podwójnego trybu „tylko do odczytu” (ochrona przed zapisem)

Dysk pozwala chronić dane przed zagrożeniami ze strony niezaufanych systemów, korzystając z dwóch poziomów ochrony „tylko do odczytu”.


  1. Ochrona przed atakami brute force dzięki możliwości ustawienia ilości błędnych prób wprowadzenia hasła (od 10 do 30).
  2. USB Type-C® i USB-C® to zastrzeżone znaki towarowe organizacji USB Implementers Forum.
  3. Certyfikowany sprzęt z wbudowanymi mechanizmami ochrony, zaprojektowanymi w celu zabezpieczenia przed zewnętrznymi manipulacjami i atakami fizycznymi.