Oprogramowanie Technologia

Plany Office 365 dla Edukacji

J ak wszyscy wiemy, na czas pandemii koronawirusa szkoły otrzymały możliwość korzystania z bezpłatnego planu Office 365 A1, umożliwiającego podstawową funkcjonalność niezbędną przy nauce w trybie hybrydowym lub zdalnym.

I to w zasadzie wyczerpuje temat, jednak czy wybór bezpłatnego planu jest najlepszym wyborem?
Czy pozostałe plany są rzeczywiście tak kosztowne, jak sądzimy?

Oczywiście, że lepiej mieć oprogramowanie na komputerze, który nie zawsze ma dostęp do internetu, niż pracować w przeglądarce. No ale to jest koszt, którego nasza szkoła nie udźwignie…
– Dyrektor jednej z Warszawskich szkół podstawowych

I niestety, takie głosy nie są odosobnione. „Przecież mamy bezpłatny plan A1, po co niepotrzebnie płacić za wszystkich uczniów. Nawet jeśli ta licencja będzie kosztowała 50 złotych za ucznia, to są konkretne kwoty”.

 

 
Jednakże – to nie do końca jest prawda.
Istnieje możliwość otrzymania bezpłatnego planu Office 365 A3 dla uczniów szkół.
Tak. Bezpłatnego.

Wymogiem niezbędnym do skorzystania z tej opcji jest objęcie wszystkich „pracowników wiedzy” w danej jednostce edukacyjnej odpowiednimi licencjami (tj. Office 365 A3 for faculty, bądź A5 for faculty), co będzie kwalifikowało szkołę do nabycia (a w zasadzie otrzymania) bezpłatnych licencji dla uczniów
(Office 365 A3/ A5 for student use benefit).
„Pracownik wiedzy” to każdy pracownik (w tym zatrudniony student), podwykonawca lub wolontariusz, który korzysta z produktu lub uprawnionego urządzenia na rzecz instytucji lub w ramach relacji użytkownika z instytucją.

W przypadku planów Office 365 A3 i A5 przelicznik to 1 do 40. Oznacza to, że jeżeli szkoła prywatna zatrudnia 20 „pracowników wiedzy” (np. nauczycieli) i wyposaży każdego z nich w licencję Office 365 A3 for faculty, to będzie miała prawo do skorzystania z 800 darmowych licencji Office 365 A3 for students use benefit, które są przeznaczone dla uczniów.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące tej, jak i innych ofert licencjonowania produktów Microsoft.