Oprogramowanie

Przejdź na Windows 10. Wsparcie dla Windows 7 zakończyło się.

F irma Microsoft w dniu wydania Windows 7 zobowiązała się zapewnić 10 lat wsparcia technicznego dla tego systemu. Ten okres uległ zakończeniu 14 stycznia 2020 roku, i wsparcie techniczne zostało zakończone. Asysta techniczna, jak również aktualizacje oprogramowania poprzez mechanizm Windows Update, pomagające chronić komputer, nie są już dostępne. 

Zdecydowanie zalecamy przejście na system Windows 10, aby uniknąć sytuacji krytycznych dla Twojego biznesu.

Co koniec wsparcia technicznego oznacza dla mnie?
Komputer przestanie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń. Dlatego ważne jest, aby uaktualnić system do nowszej wersji, takiej jak Windows 10, która zapewnia najnowsze aktualizacje zabezpieczeń, dzięki którym zarówno Ty, jak i Twoje dane jesteście bezpieczniejsi.

Co należy zrobić?
W przypadku większości użytkowników systemu Windows 7 zalecaną ścieżką jest przejście na nowe urządzenie z systemem Windows 10. Dzisiejsze komputery osobiste są szybsze, lżejsze, a przy tym wydajniejsze i bezpieczniejsze, a ich średnia cena jest znacznie niższa niż 8 lat temu.

Co się stanie, jeśli zdecyduję się pozostać z systemem Windows 7?
Jeśli będziesz nadal używać systemu Windows 7 po zakończeniu wsparcia technicznego, Twój komputer będzie nadal działać, ale będzie bardziej narażony na zagrożenia i wirusy. Dodatkowo nie będzie otrzymywał żadnych aktualizacji oprogramowania, co może zagrażać Twoim danym, zgromadzonym w komputerze.

W jaki sposób zakończenie wsparcia technicznego dla Windows 7 wpływa na aplikacje pakietu Office?
Konsekwencje mogą różnić się w zależności od używanej wersji pakietu Office. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z artykułem Koniec wsparcia technicznego systemu Windows 7 a pakiet Office. Należy pamiętać, że system Windows 7 nie będzie już otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń, więc urządzenie będzie narażone na zagrożenia bezpieczeństwa. Jeśli używasz pakietu Microsoft Office na komputerze z systemem Windows 7,  zalecamy przejście na nowy komputer z systemem Windows 10.

Sprawdź przygotowaną przez nas ofertę na komputery z systemem Windows 10.