Hardware Technologia

Jaki komputer wybrać do edukacji zdalnej?

Trudne czasy i nowa sytuacja stawiają przed uczniami i rodzicami nowe wyzwania – odpowiedni wybór komputera do nauki zdalnej i zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w sieci. Dlatego też przygotowaliśmy przewodnik poświęcony temu zagadnieniu: Jaki komputer do nauki zdalnej powinienem wybrać?

Na dole strony umieściliśmy kilka przykładowych konfiguracji, przygotowanych specjalnie dla czytelników portalu LIBRUS. Pełna wersja artykułu znajduje się na stronie https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/jaki-komputer-wybrac-do-nauki-zdalnej.

KOMPUTER z systemem operacyjnym Windows 10 Pro – uniwersalne, bezpieczne narzędzie do nauki

Przenośny komputer PC (inaczej laptop lub notebook) jest najlepszym urządzeniem do zdalnej nauki w domu. Komputer przenośny jest uniwersalny, pozwala na optymalne wsparcie nauczania dzięki szerokiej dostępności oprogramowania. Ponadto można do niego podłączyć dowolne urządzenie zewnętrzne, np. drukarkę, skaner, telefon, aparat fotograficzny oraz peryferia dla nauczycieli i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dobrej jakości komputer sprawdzi się w nauczaniu zdalnym dziś i będzie służył przez następnych kilka lat w szkole, również po powrocie do tradycyjnego nauczania.

Windows 10 Pro jest w rzeczywistości standardem w szkołach. Wszyscy go znają. Wybierając Windows 10 Pro wiesz, że zarówno nauczyciele, jak i uczniowie od razu zaczną wykorzystywać go do edukacji. Jest to szczególnie istotne w obecnej sytuacji, kiedy nie ma czasu na długofalowe przygotowywanie uczniów i nauczycieli do nowych rozwiązań.

Windows Defender – zabezpieczenie wbudowane w system Windows 10 Pro – pomaga chronić użytkownika komputera przed złośliwym oprogramowaniem, zaś mechanizmy wbudowane w przeglądarkę internetową Microsoft Edge ostrzegają przed wchodzeniem na potencjalnie niebezpieczne strony internetowe.

Długi okres wsparcia technicznego dla Windows 10 Pro i stale dostarczane aktualizacje zapewniają znacznie dłuższy czas życia rozwiązań w porównaniu z urządzeniami opartymi na konkurencyjnych platformach. Ujednolicenie środowiska pracy, niezależnie od rodzaju urządzenia (komputer / notebook / urządzenie 2w1), pozwala na łatwe wykorzystanie różnych komputerów w jednej placówce dydaktycznej, zapewniając identyczne wyniki i taki sam komfort pracy.

Ważne jest to, co znajduje się w środku komputera. Wydajność jest ważna, ponieważ komputery będą wykorzystywane bardzo intensywnie do pracy z wieloma aplikacjami, w tym przeglądarką internetową, bogatymi, multimedialnymi treściami edukacyjnymi, przy jednoczesnym połączeniu audio i wideo przez Internet. Aby utrzymać ją na odpowiednim poziomie potrzebny będzie wydajny wielordzeniowy procesor, np. Intel® Core™, lub AMD Ryzen™.
– Konrad Chaciński, Technik IT

 

 

Konfiguracje dla edukacji zdalnej

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, jak i zrealizowanych dostawach, prezentujemy Państwu wybrane konfiguracje spełniające wymogi do komfortowej nauki i pracy zdalnej.
Oferta komputerów dla Edukacji

Jednocześnie przypominamy, że zarówno pakiety Office (wieczyste oraz subskrypcyjne), jak i szeroko pojęty sprzęt komputerowy (komputery stacjonarne, przenośne, drukarki i inne) możecie Państwo kupić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, pod adresem https://shopmicrosoft.pl

Pobierz przygotowany przez nas podręcznik, i miej wiedzę zawsze pod ręką.